BUNGEE GYM — nowe zajęcia, które podbijają kluby fitness.

Na czym polega bungee, większość z nas wie. To skok na specjalnej linie z dużej wysokości, który pozwala poczuć się tak, jakbyśmy latali. Bungee zarezerwowane jest dla najbardziej odważnych śmiałków. Czy jednak można wykorzystać liny i zabezpieczenia tego sportu ekstremalnego, żeby wprowadzić je do sali fitness? Okazuje się, że tak — i to z dużym powodzeniem!

Bungee Gym to forma aktywności fizycznej, o której głośno od kilku miesięcy. Takie zajęcia prowadzone są w klubach sportowych w kilku miastach w Polsce i kolejne do nich dołączają. Na czym polega fenomen treningu?

Uczestnik zajęć zakłada specjalne zabezpieczenia do których podpina się linę. Lina z kolei z drugiej strony zapięta jest wytrzymałym hakiem do sufitu o odpowiedniej wysokości. Tylko tyle wystarczy, by rozpocząć trening, podczas którego w rytm muzyki uczestnicy skaczą, wykonują ćwiczenia wytrzymałościowe, a nawet… latają!

Dzięki asekuracji i stabilizacji, jakie daje sprzęt do bungee gym, możliwe jest z jednej strony aktywowanie jak największej grupy mięśni, a z drugiej odciążenie stawów. To szczególnie ważne dla osób z nadwagą oraz otyłością, które bez przeszkód mogą ćwiczyć bungee gym. Kluby fitness mają do wykorzystania dwa rodzaje liny: jedną do obciążenia 70 kg, drugą powyżej 70 kg.

Bungee gym to nie tylko fantastyczna aktywność fizyczna, podczas której pracuje się nad wzmocnieniem mięśni i spala kilkaset kalorii, ale również radość z ćwiczeń. W końcu każdy z nas chciałby spróbować latać. Sprzęt do ćwiczeń bungee gym można kupić na domowy użytek i dobrze bawić się również w swoich czterech ścianach.

Jeśli szukasz aktywności idealnej na wakacje, która pozwoli Ci spożytkować energię, uwolni endorfiny i da wiele satysfakcji na co dzień, rozejrzyj się w klubach w swoim mieście za bungee gym. To świetny trening na lato!