Co za dużo, to niezdrowo. Jak się nie przejeść w święta?

Coraz bliżej święta, a wraz z nimi będzie czekał na nas stół, pełen wigilijnych potraw. Niestety, wiele osób odchorowuje później ten czas, kiedy trudno jest nam się powstrzymać, aby nie spróbować wszystkich potraw i ciast. Jak więc czuć się lekko w święta, nie odmawiając sobie przy tym kulinarnych smakołyków?

‘Przegryź’ coś wcześniej, żeby nie siadać do kolacji z pustym żołądkiem.
Warto zjeść coś wcześniej, jak chociażby lekkostrawne, ugotowane na miękko jajka czy marchewkę. Lepiej żeby żołądek nie doznał szoku podczas kolacji.

Nie bez powodu, mówi się że najważniejszy jest umiar.
Nałóż na talerzyk mała porcję wielu dań – dzięki temu posmakujesz różnych potraw, a jednocześnie jest większa szansa, że Twoje samopoczucie będzie dobre, a wyrzuty sumienia mniejsze.

Pij dużo wody z cytryną.
Dzięki temu, Twój organizm szybciej się oczyści a układ pokarmowy będzie szybciej pracował. Warto sięgnąć również po zieloną herbatę, a dla wątroby najlepszy będzie napar z ostropestu plamistego, który działa odtruwająco.

Przygotuj się!
Jeśli pomimo starań, Twój organizm będzie odczuwał dolegliwości, dobrze mieć pod ręką preparaty, które mogą przynieść ulgę np. elektrolity, krople żołądkowe, suplementy wspierające procesy trawienne i zmniejszające ból.