Czas na urlop! Skompletuj wakacyjną apteczkę!

Wakacyjne szaleństwo trwa! Dni są długie, plaże cieszą się popularnością, większość z nas myśli o urlopie w rejony poza naszym miejscem zamieszkania, które zdążyły od ostatniego czasu nasiąknąć codziennością.  Jednak nie zapomnij w tym okresie o bezpieczeństwie i już teraz przygotuj lub uzupełnij swoją wakacyjną apteczkę!

Co powinno się w niej znaleźć? Nie martwcie się, przychodzimy Wam z pomocą!

Oprócz podstawowych opatrunków, plastrów i bandaży czy też żelu antybakteryjnego warto przygotować dodatkowe środki w myśl starego powiedzenia „przezorny zawsze ubezpieczony”. Na pierwszy front pójdą preparaty na komary i kleszcze — te chroniące przed ukąszeniami oraz te łagodzące swędzenie. Składnikiem czynnym najczęściej jest DEET, ale dla dzieci zalecane są środki z ikarydyną lub IR3535, np. Ziaja Antybzzz.

Gdy już uporasz się z uciążliwymi owadami i pajęczakami czas zabezpieczyć się przed słońcem, które nie opuści nas przez najbliższe tygodnie. By skorzystać z tej pięknej pogody jak najdłużej i ominąć niepotrzebne przeszkody podczas kąpieli słonecznych, zabierz ze sobą krem do opalania z filtrem UV, np. SPF50 i środek na ewentualne poparzenia (np. ENTIL, żel na oparzenia, Iwostin Solecrin, pianka kojąca z D-pantenolem).

W razie nieszczęśliwych upadków i powstania ran, dobrze jest zaopatrzyć się w środek o działaniu antybakteryjnym, które również obniży ryzyko wdania się zakażenia. Rozpylając spray Raniseptol na skórę, tworzy się warstwę ochronną, która skutecznie likwiduje mikroorganizmy i chroni przed ich przedostawaniem się do rany z otoczenia. Dodatkowo nawilża uszkodzoną skórę, dzięki czemu rany łatwiej się goją.

Zagrożenie nieudanego wypoczynku może przyjść także z nieoczekiwanej strony — mowa tutaj o zatruciu pokarmowym. Jest ono  niebezpieczne szczególnie dla zdrowia kobiet w ciąży, osób starszych oraz chorych z obniżoną odpornością, więc na wszelki wypadek spakuj do apteczki preparat na biegunkę (np. Stoperan lub Smecta), węgiel aktywny, probiotyki oraz nawadniające elektrolity. Te ostatnie przydadzą się również podczas gorących dni, kiedy organizm bardziej narażony jest przegrzanie i odwodnienie.

Niekiedy już na etapie samej podróży mogą się pojawić zakłócenia wywołane przez nieprzyjemne objawy choroby lokomocyjnej, inaczej zwanej kinetozą. Najczęstszymi jej objawami są wymioty oraz nudności, ale też niekiedy ból głowy i obfite poty. Pamiętajmy jednak, że i tu medycyna nas nie zawiodła i możemy łatwo zapobiec związanymi z tą chorobą dolegliwościom. Dlatego dodaj już teraz do swojej wakacyjnej apteczki środek łagodzący objawy choroby lokomocyjnej.

Jak widać długo oczekiwany urlop może popsuć niespodziewanie pojawiające się złe samopoczucie i dolegliwości. Jednak pamiętaj, żeby zachować „zimną krew” i zapobiegać napotkanym trudnościom już w pierwszych etapach. Dlatego miej pod ręką preparaty, które w razie potrzeby możesz natychmiast zastosować, zastopować rozwój choroby i w ten sposób ponownie cieszyć się w pełni upragnionymi wakacjami.

Życzymy udanego urlopu!