Keratyna – na ratunek spękanym dłoniom

Dłonie to ta część ciała, która jest wyjątkowo narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Detergenty, wiatr czy mróz sprawiają, że dłonie stają się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku oraz suche. Ich skóra wymaga natychmiastowej regeneracji. Jeśli zauważyłaś, że Twoim dłoniom brakuje nawilżenia, sięgnij po odżywiający krem do rąk. Problemy z przesuszoną skórą dłoni mogą mieć różne źródła. Najczęściej wynikają z nieregularnej albo nieodpowiedniej pielęgnacji lub też używania środków chemicznych, takich jak chociażby płyn do mycia naczyń, bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek. Przyczyną pogorszenia stanu skóry może być również niedobór keratyny.

Keratyna to włókienkowe białko stanowiące budulec włosów, paznokci oraz skóry. Najczęściej kojarzy się z fryzjerstwem, ponieważ zabiegi keratynowe skutecznie przywracają włosom blask i zdrowy wygląd, jednak jej niedobór ma również negatywny wpływ na skórę i paznokcie. Skóra, gdy brakuje jej keratyny, staje się przesuszona oraz nadmiernie się łuszczy. Z kolei paznokcie są łamliwe, tracą elastyczność oraz sztywność.

Kosmetyki wzbogacone o keratynę, jak Głęboko odżywiający krem do rąk medi pharm, sprawiają, że skóra staje się gładka, nawilżona, miła w dotyku, a paznokcie są mocniejsze i zdrowsze. W przypadku wymagającej skóry dłoni warto, by kosmetyk był uzupełniony również o składniki łagodzące podrażnienia. Takim składnikiem jest ekstrakt z liści aloesu, który nawilża, koi i chroni dłonie. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwzapalne, stymuluje komórki do szybszej regeneracji oraz łagodzi zaczerwienienia, co jest szczególnie ważne w przypadku podrażnionych i suchych rąk.  

Formuła kremu odżywiającego medi pharm została wzbogacona o keratynę oraz ekstrakt z liści aloesu, dzięki czemu kosmetyk może być używany do pielęgnacji nawet bardzo wymagającej i wrażliwej skóry. Regularnie stosowanie zapewni dłoniom nawilżenie i gładkość, a paznokciom wyraźne wzmocnienie oraz wygładzenie. Wysoką jakość kremu gwarantuje produkcja w zakładach przestrzegających zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie krem do rąk. Użyj go, gdy tylko poczujesz, że Twoje dłonie stają się szorstkie i pozbawione nawilżenia. Codzienne stosowanie kosmetyku wzmocni ich naturalną barierę ochronną i pomoże bronić się przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.