Kompleks witamin jako uzupełnienie diety

Blisko 70% Polaków deklaruje stosowanie dodatkowej suplementacji, a około połowa z nich robi to regularnie. Jest to prosty sposób na uzupełnienie niedoboru witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niekiedy niedobory te nie wynikają ze źle zbilansowanej diety, ale z nienajlepszej jakości żywności dostępnej w sklepach lub przetworzonych produktów ubogich w składniki odżywcze.

Dużym atutem dla suplementacji jest szeroka gama jej produktów i form. Najczęstszym wyborem są tabletki doustne lub kapsułki (np.: Bodymax Plus), syropy, saszetki, krople, tabletki musujące (np.: Oryal dostępny w różnych smakach) czy nawet żelki. Tak duży wybór powoduje, że każdy potrafi znaleźć najbardziej przystępny dla siebie sposób na uzupełnienie witamin, nawet ci najmłodsi!

Warto na koniec przypomnieć, że celem stosowania suplementów diety nie jest leczenie chorób, lecz zmniejszenie skutków działania czynników ryzyka, które mogą spowodować różne przypadłości. Pamiętajmy jednak, że jest to część profilaktyki zdrowotnej, która wspomaga nas w codziennym funkcjonowaniu!