Kompleksowa ochrona i pielęgnacja dłoni

Mówi się, że dłonie oraz paznokcie są wizytówką człowieka. Kiedy się witamy, trzymamy w rękach kubek herbaty czy płacimy w sklepie, dłonie stają się bohaterem pierwszego planu.

Jednocześnie wiele osób ma tendencję do pomijania tego obszaru podczas pielęgnacji albo nie poświęca mu wystarczająco dużo uwagi. A to właśnie dłonie każdego dnia narażone są na przesuszenie. Wystarczy kontakt z płynem do mycia naczyń i środkami czystości lub długotrwała ekspozycja na mrozie, by ręce stały się zaczerwienione i szorstkie. Preparaty do dezynfekcji, pomimo że są konieczne w zachowaniu higieny i bezpieczeństwa, również przyczyniają się do wysuszania skóry.

Dlatego naszym dłoniom należy się kompleksowa pielęgnacja w postaci nawilżających rękawiczek i kremów. Wygodnym rozwiązaniem są rękawiczki Medi Pharm, które można nałożyć na dłonie podczas oglądania serialu, prawda że proste?

Pamiętajmy też, że pielęgnacja dłoni nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet, dlatego zachęcamy również panów do poświęcenia uwagi dłoniom i cieszenia się gładką i nawilżoną skórą.