Pielęgnacja włosów podczas słonecznej i morskiej kąpieli

Po powrocie z długo oczekiwanego urlopu często poza opalenizną, nowymi wspomnieniami i cieńszego portfela towarzyszą nam suche, przebarwione i szorstkie włosy. Niestety jest to częsty problem letniego urlopu i dotyczy on większości z nas, którzy wybrali kąpiel słoneczną zamiast siedzenia w zamkniętym pomieszczeniu. Teraz relaksu będą potrzebować też Twoje włosy!

 

Włosy mają bardzo delikatną strukturę i w okresie wakacyjnym szkodzi im przede wszystkim woda. Zarówno ta słona, morska, jak i basenowa. Zdrowia nie dodaje im także promieniowanie UV oraz wilgotny lub też nawet suchy wiatr. Jak zatem pielęgnować włosy latem, aby zniwelować suche i łamliwe kosmyki? Podstawą jest ich mocne nawilżenie olejkami lub specjalną, regenerującą maską. Odstaw na jakiś czas też prostownicę i lokówkę- to przyspieszy proces ich regeneracji. Tuż przed wyjściem na plażę warto też nałożyć kosmetyki z filtrami UV, które zabezpieczą włosy przed niezdrowym płowieniem. Dodatkowym atutem będą też witaminy wzmacniające włosy, m.in. A, B, E, F i H, które możesz szybko przyswoić w specjalnie dobranych suplementach.

 

Gdy po całym dniu pełnych wrażeń nastąpi czas na powrót do hotelowego pokoju nie można zapomnieć o wypłukaniu z włosów soli oraz piasku! Aby uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci m.in. łupieżu, użyj własnego szamponu oraz odżywki. Dzięki temu masz pewność jaki skład mają poszczególne produkty i nie będzie to zaskoczeniem ani dla Ciebie ani dla Twoich włosów. Niewielkie ilości kosmetyków zabierzesz w poręcznym organizerze na kosmetyki, np. Medi Pharm Travel Pack. Dobrym pomysłem na zabezpieczenie włosów podczas słonecznej kąpieli jest również wykorzystanie kapelusza lub chusty.