Pierwsze promienie słońca. Jak przygotować skórę na ekspozycję na światło słoneczne?

Wraz z wiosną i budzeniem się przyrody do życia zauważalne są pierwsze promienie słońca oraz coraz dłuższe dni. Oprócz radości wypełnionej zakończeniem mrozów i ujemnych temperatur pamiętaj o zabezpieczeniu swojej skóry przed wysuszającymi i podrażniającymi „efektami ubocznymi” promieniowania UV.

Po pierwsze: Zaprzyjaźnij się z filtrami SPF50+ (np. Iwostin SPF50+ Lucidin)
Używaj ich jako bazę pod makijaż, najlepiej za każdym razem jak wychodzisz z domu. Odbijają one bowiem promienie UV zamieniają je na ciepło, powodując, że przestają być groźne dla skóry. Dodatkowo przy dłuższym stosowaniu zniwelują w przyszłości ilość zmarszczek i zmian skórnych, takich jak przebarwienia i wysuszenia.

Po drugie: Zadbaj o pigmentację oraz ochronę swojej skóry od wewnątrz.
Hiperpigmentacja powstaje na skutek miejscowej nadprodukcji melaniny w skórze, doprowadzając do pojawienia się nieregularnych plam, piegów czy przebarwień. Ten odwieczny problem można skorygować poprzez suplementację! Na rynku dostępne są produkty, które wspomagają w prawidłowej pigmentacji, dodatkowo ochraniając skórę przed promieniami słonecznymi „od wewnątrz”. (np.: Laboteq tone)

Zapoznaj się także z dostępną na rynku szeroką gamą naturalnych kosmetyków i dermokosmetyków, które złagodzą ból skóry i odbudują warstwę lipidową naskórka. Postaraj się również o odpowiednie nawodnienie organizmu – co najmniej 2 litry wody dziennie..