Regeneracja skóry po lecie – sprawdź nasze skuteczne sposoby!

Brązowa opalenizna i solidna dawka witaminy D to nie jedyna pamiątka po wakacjach. Klimatyzacja, kąpiele w słonym morzu lub na basenie oraz godziny spędzone na słońcu często prowadzą do mocno wysuszonej i podrażnionej skóry. Wtedy zadajemy sobie pytanie – jak zregenerować skórę po lecie?

Przede wszystkim pamiętaj o regularnym nawilżaniu. Uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego są konsekwencją wzmocnionej ekspozycji na promienie słoneczne oraz kontaktu skóry ze słoną wodą i mocnym wiatrem. W celu regeneracji przesuszonej skóry, sięgnij po sprawdzone mocno nawilżające dermokosmetyki. Skóra po urlopie będzie potrzebować sporej dawki odżywczych składników. Do pielęgnacji warto włączyć ulubione serum oraz regulujący tonik lub kojącą wodę termalną.

Po powrocie z urlopu warto sprawdzić wszelkie znamiona na ciele – szczególnie na częściach ciała, które często wystawiamy na słońce. Zwróć uwagę na zmianę koloru znamion oraz ich rozmiar. Pamiętaj – zmiany na skórze powinniśmy badać kontrolnie przynajmniej raz w roku podczas wizyty u specjalisty dermatologa.