Skrzyp – cesarz wśród ziół

Wiedza na temat leczniczej sile ziół jest przekazywana z pokolenia na pokolenia. Dzięki naszym rodzicom i dziadkom wiemy, że mięta wspomaga układ trawienny, a melisa działa kojąco. Jednak prawdziwym cesarzem wśród ziół, a jednocześnie jedną z najstarszych roślin, jest skrzyp polny. W starożytności skrzyp ceniony był przede wszystkim za swoje działanie lecznicze działa ściągająco i przeciwkrwotocznie. Współcześnie znany jest na całym świecie jako zioło wspomagające dbanie o urodę, wzmacniające włosy i paznokcie.

Swoją popularność oraz potwierdzone działanie zawdzięcza dużej zawartości minerałów oraz łatwo przyswajalnej krzemionki. To właśnie związki krzemu tak pozytywnie wpływają na skórę, paznokcie i włosy. Krzem znajduje się w naszych narządach i bierze udział w syntezie składników budujących skórę, ale niestety z wiekiem jego ilość w organizmie maleje. Niedobory krzemu są często zauważalne na pierwszy rzut oka, ponieważ skutkują pogorszeniem stanu paznokci, nadmiernym wypadaniem włosów czy problemami skórnymi. Dobrze przyswajalna krzemionka znajdująca się w skrzypie uzupełnia te niedobory.

 

Aby kompleksowo dbać o skórę, włosy i paznokcie nie wystarczy sam skrzyp, dlatego w medi pharm Skrzyp znajduje się ekstrakt z pędów bambusa, który również jest bogaty w krzemionkę oraz minerały. Bambus szczególnie służy włosom, wzmacniając zarówno cebulkę, jak i łodygę. Dzięki regularnemu przyjmowaniu ekstraktu włosy stają się mocne i wyraźnie gęstsze.

Dodatkowo pośród dobroczynnych dla urody składników suplementu ze skrzypem medi pharm znajdziesz witaminę H, nazywaną popularnie biotyną. Jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosów oraz korzystnego wyglądu skóry. Jak dużą ma wartość dla urody udowadniają skutki niedoboru witaminy H: poszarzała cera, stany zapalne skóry, przesuszenia, łamliwość paznokci oraz wypadanie włosów. Aby uchronić się przed tymi problemami, zadbaj o odpowiedni poziom biotyny w organizmie.

Suplement diety medi pharm skrzyp + ekstrakt z pędów bambusa + biotyna to sposób, by uzupełnić codzienny jadłospis o witaminy i minerały potrzebne skórze, włosom oraz paznokciom do prawidłowego funkcjonowania. Produkt powstał w zakładzie przestrzegającym zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP), co zapewnia jego wysoką jakość. Pożegnaj problemy skórne, łamliwe paznokcie i wypadające włosy!