ZDROWO NA WIOSNĘ

Oficjalnie powitaliśmy kalendarzową wiosnę, która nie tylko jest zapowiedzią cieplejszych dni, ale także okresem pylenia roślin będących coroczną zmorą dla osób zmagających się z alergiami.

Według Światowej Organizacji Alergii (WAO) blisko 170 mln osób w okresie wiosenno-letnim zauważa u siebie objawy uczulenia na pyłki. W takim razie, po co sięgnąć, gdy zauważymy u siebie pierwsze objawy alergii?

 

  • WAPNO – dostępne w postaci syropów oraz tabletek rozpuszczalnych w wodzie

(np. Allertec Wapno Plus). Jest ono jednym z najczęstszych wyborów przy pierwszych objawach alergii.

 

  • LEKI PRZECIWALERGICZNE – Są to zazwyczaj leki w postaci tabletek doustnych

z cetyryzyną, lewocetyryzyną, loratadyną oraz feksofenadyną działające również przeciwhistaminowo.

 

Wiosna jest też porą roku z największym odsetkiem przeziębień. Jak  nie dać się infekcji i co robić, by nie przerodziła się ona w poważniejsze choroby? Odpowiedź jest jedna: zadbać szczególnie o swoją odporność!

 

  • UROZMAICONA DIETA

Zmień swoje złe nawyki żywieniowe – nie od jutra, od dziś! Pamiętaj o regularnych posiłkach bogatych w ulubione warzywa i owoce i pij przynajmniej 1,5l wody dziennie.

 

  • AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Ruch jest równie ważny, co zdrowa i zrównoważona dieta, dlatego znajdź czas na dzienną dawkę aktywności. Pamiętaj: to może być również krótki spacer do pobliskiego parku!

 

  • SUPLEMENTACJA

Niedobory witamin i minerałów najłatwiej przyswoić poprzez suplementację. Najważniejszymi są: witamina D, C, A, E, B oraz potas, magnez, selen, żelazo i cynk. Polecamy w tym zakresie: Witaminy Medi Pharm, Olimp Gold Omega3, a dla najmłodszych Visolfit Junior Orange lub Żelki Vibovit.

 

Na koniec pamiętaj, aby znaleźć czas na spokój ducha, relaks i wiosenny odpoczynek. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne!